25 Temmuz 2016 Pazartesi

İNCELME HİKAYEM: YAMUNA Waist Training KorseUzuuun bir aradan sonra merhaba:) Nasılsınız? Ben detoks sayesinde ivmelenip kilo verince bir de aklımda olan korse ile incelmeye karar verdim. 
Bu korse işine de her zamanki gibi araştırarak karar verdim. Kim Kardashian gibi ünlüler sayesinde methini duyduğum bu dayanıklı korseler yurtdışında çok pahalı fiyatlara satılabiliyor. Benim Türkiye'den edindiğim korsenin yurtdışı muadili de benzer fiyata denk geliyor, o sebeple bu fiyatı öderken tereddüt etmedim.( 180 lira) Fiyatı duyunca size pahalı gelmiş olabilir fakat dayanıklılığını hesaba katınca oh diyorsunuz, çünkü yamulmuyor, çelik balenleri bükülmüyor, kopçaları kopmuyor ya da açılmıyor.( çok zorlayarak takmama rağmen ki zorlayarak takmak gerekiyor) 
Benim korsem bu, waist training diye geçiyor, yeni başlayanlar için en uygunu. Bir de victorian modeli var ki onun çelik balen sayısı fazla ve arkadan bağcıklı.Siz inceldikçe sıkmaya devam ediyorsunuz. Benim modelimde önden 3 derece kopçaları var, ilk aldığınızda en gevşeğinden başlayıp sonra rahatşadıkça daha sıkı kopçalara geçiyorsunuz, tabi son kopçada da bir süre taktıktan sonra bir küçük korseye geçmeniz gerekiyor eğer incelmeye devam edecekseniz. benim korsem xs olduğu için başka şansım yok victorian a geçmek dışında ki ben de onu kullanmak istemediğim için bu benim ilk ve son olmuş oldu.
Bundan sonrasını soru cevap yazacağım ki instagramda dm den en çok sorulanları derleyeyim ve artık tek tek yazmama gerek kalmasın istiyorum.
Soru: Nereden temin ettim? Cevap: İnstagramda @yamuna_clothes hesabından direkt havale ile aldım.Kapıda ödeme sistemleri de var ama ben 5 lira kargo parasına bile içim giderken artı 20 lira vermek tarzım değil, en uygun ne şekildeyse o benim için.
Soru: Fiyatı? 180 lira.
Soru: Gerçekten işe yarıyor mu? Evet ciddi anlamda inceldim fakat ramazan bitimi tatile denk gelmesi nedeniyle 3 hafta takabildim.( fotoğrafları aşağıya koyacağım bakabilirsiniz)
Soru: Bu korseler zararlı değil mi? Cevap: Korselerin günlük kullanım süreleri 6-8 saat önerilen. Kalıcı etki görmek iöin düzenli 1 ay takmak gerekiyor.Gece gündüz korse takmak ve çıkarmamak elbette o bölgenin kaslarını zayıflatacaktır.1 ay gibi bir süre uzun olmadığı gibi eğer yine de tereddütünüz varsa korseyi çıkarınca ufak bel egzersizleri yaparak ( 5dk) olası bir olımsuz ihtimali ortadan kaldırabilirsiniz.Ben yapmıştım.
Soru: bedene nasıl karar veriyoruz? Beden tablosundan bakarak ve tabi belinizi  ölçerek doğru bedeni sipariş edebilirsiniz, benim belim 70 cm di ve xs gönderildi. İlk başlarda takarken bunaldım fakat zorluk 3-4 gün sürdü.En net incelmeyi de o en zor taktığım günlerde yaşadım.
Soru: Aliexpress de de var ve çok uygun, aynı işlevi görmez mi? Tabi ki çinden gelme korse görmedim kıyaslamayı tam yapamam fakat dediğim gibi bu korse gerçekten malı kumaşı çelik aksanı çok dayanıklı, ve kanserojen boya içermiyormuş ( azor boyaydı sanırım) Vücuduma direkt değmese de terlemeyle aktive olup bana zarar vereceğini düşünerek ben hiç tasvip etmedim( Aliexpress den makyaj fırçası aldım güzelce yıkadım ve kullanıyorum fakat bu tip korseler yıkanmıyor o yüzden bu dırum benim için takıntı meselesi)


Bu fotoda en solda yukarda başlangıç halim. 71.5 olmuştum aldıktan hemen sonra başlayamadım çünkü. 1 hafta sonunda ( yukarıda sağda) 69 oldum, 2 hafta sonunda ise tam 66.5 oldum( solda aşağıda). 
Ben korseyi ramazanda oruçluyken kullandım, yani çok iştah olmadığı için hem 1-1,5 kilo verdim hem de inceldim, korse kullanımında mide üzerine mekanik baskı yaptığı için iştahınızı frenliyor bu açıdan indirekt olarak kilo vermenize yardımcı olabilir. Bayramda hem yemeklere girişmek hem de memlekete gidip annelerin hamurişlerine maruz kalmaktan o 3. Hafta 1 kilo aldım ama korseyi taktım bu yüzden 0.5 incelerek 3 haftamın sonunu 66 ile kapattım. ( aşağıda sağda) 
Sizce de süper değil mi? Benim kollar ve üst gövdem incecik olmadığı için 60 cm bel zaten yakışmaz. Hedefim 65di fakat dediğim gibi tatilimin azizliğine geldi 1 ay yapamadım, şu an kilo aldığım için 55,5 lardayım, bu hafta hem detoks yapıp hem de korsemi tekrar takmaya başlıyorum bugün ilk günüm. Detoksum için bir önceki yazımı okuyabilirsiniz:) sağlıklı ve ince günler diliyorum hepinize, mutlu kalın hoşçakalın..

1 yorum:

  1. Yorumunuzu su an okudum... Yani siz 1 ay hiç mi cıkartmadınız

    YanıtlaSil